Hlavní navigace

Microsoft uvolnil ke stažení českou verzi Windows Live Essentials 2011

1. 10. 2010

Sdílet

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení finální verzi Windows Live Essentials 2011 v českém jazyce. Jedná se o sadu bezplatných aplikací, které rozšiřují možnosti uživatelů používajících operační systém Windows. Mezi novinky patří především vylepšené komunikační nástroje, úprava a sdílení fotografií a videa nebo synchronizace souborů mezi více zařízeními.

Aplikace Fotogalerie a Movie Maker například dokážou automaticky rozpoznávat obličeje na fotografiích, provádět hromadné úpravy nebo vytvářet tematické prezentace. Umí také vybírat z více podobných snímků jejich části a spojit je do jediného nebo sdílet obrázky a videa s nejznámějšími sociálními sítěmi přímo z aplikací. Jejich ovládání navíc měli zvládnout i začínající uživatelé.

Vylepšen byl rovněž Messenger, který nově přináší konverzaci ve více záložkách, prohlížení fotografií a videa přímo v konverzačním okně nebo mobilní verze pro chytré mobilní telefony. Messenger navíc umožňuje oboustranné propojení se sociálními sítěmi Facebook, LinkedIn, MySpace a dalšími a funguje i jako jejich agregátor, takže uživatel může sledovat dění kolem sebe z jediného místa.

Uživatelé Windows Live Essentials 2011 mohou pomocí aplikace Mesh také nově synchronizovat vybrané složky s dokumenty, hudbou či obrázky mezi více zařízeními nebo přistupovat k zapnutému počítači přes internet. Vylepšeny byly i ostatní funkce, jako například nástroj Writer pro vytváření vlastních blogů nebo funkce Zabezpečení rodiny pro ochranu dětí před nástrahami internetu.

O nové funkce byl obohacen i e-mailový klient Hotmail, který umožňuje správu více účtu, kontaktů i kalendářů na jediném místě, posílání velkých příloh přes službu SkyDrive, různé možnosti zobrazení a filtrace došlé pošty nebo on-line úpravy dokumentů Microsoft Office.

Nová verze Windows Live Essentials 2011 je k dispozici ke stažení zdarma na stránkách www.windowslive.cz pro všechny uživatele systému Windows 7 a Windows Vista.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?