Hlavní navigace

Microsoft uvolnil Windows XP Mode Release Candidate

5. 8. 2009

Sdílet

Microsoft uvolnil Windows XP Mode Release Candidate

 

Doplněk je určen především malým a středním organizacím, kterým by měl pomoci snáze přejít na novou verzi operačního systému Windows 7 a řešit případné problémy s kompatibilitou aplikací. Verze Release Candidate je funkční s verzí Release Candidate a finální verzí systému Windows 7, která byla předána do výroby 22. července 2009.

Na základě zpětné vazby od partnerů a zákazníků přidal Microsoft do verze Release Candidate některé nové funkce nebo vylepšení:

  • Možnost přidání USB zařízení k využití aplikací běžících ve Winodws XP Módu přímo z prostředí Windows 7. Lze tak použít tiskárny nebo USB datová úložiště bez nutnosti spouštět celý virtualizovaný systém Windows XP, ale pouze jednotlivé aplikace běžící v tomto módu.
  • Možnost využití Seznamů odkazů (Jump List) pro aplikace běžící v prostředí Windows XP Mode. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na aplikaci v hlavním panelu se zobrazí seznam naposledy otevřených souborů nebo webových stránek.
  • Integrovaná nápověda pro nové uživatele prostředí Windows XP Mode.
  • Možnost vypnutí sdílení ovladačů mezi Windows 7 a prostředím Windows XP Mode.
  • Možnost změny úložiště pro změnové soubory virtuálních obrazů disku (Windows XP Mode differencing disk files).

Více informací naleznete na stránkách Windows Blogu http://windowsteamblog.com/. Produkt ke stažení je vám k dispozici na http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?