Hlavní navigace

Microsoft vydává Service Pack 1 pro Office 2013

26. 2. 2014

Sdílet

Aktualizace softwaru je určena pro offline verze sady Microsoft Office a je distribuována podle klasického schématu prostřednictvím webu Office Update, který je součástí webu Windows Update a Microsoft Update. Kancelářská sada Office 2013 byla vydána před více než rokem a odborníci očekávali uvolnění balíčku aktualizací Service Pack 1 už koncem loňského roku. Nyní Microsoft tvrdí, že uživatelé, kteří nemají deaktivovánu aktualizaci softwaru, mohou Service Pack 1 získat v bezobslužném režimu.

Podle popisu Microsoftu zahrnuje tato aktualizace i všechny opravy sady Office vydané od prosince 2013 do konce ledna 2014 a také upravuje jádro celé sady Microsoft Office tak, aby vzrostla stabilita softwaru, jeho výkon a bezpečnost.

Office 2013 je k dispozici jak v 32bitové, tak v 64bitové verzi. Pokud máte 32bitovou verze na 64bitovém hardwaru, měli byste si stáhnout 32bitovou verzi aktualizace. Navíc pokud uživatel pracuje se systémem Windows 8 nebo 8.1 a po instalaci balíčku SP1 se rozhodne pro jeho odinstalování, bude muset obnovit Office 2013 z instalačního disku.

Kromě toho po instalaci aktualizace SP1 sady Office 2013 mohou uživatelé narazit na konflikty s některými doplňky, jako třeba Sent to Bluetooth od Intelu, Outlook Clipper od Evernote nebo Abbyy Finereader. Příslušní dodavatelé rozšiřujících modulů slibují vydat aktualizace v dohledné době. Pokud tedy jejich nástroje používáte, je rozumnější s instalací SP1 radši počkat.

Úplný popis aktualizace je k dispozici na webu Microsoftu.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?