Hlavní navigace

Microsoft za astronomickou částku koupil LinkedIn

15. 6. 2016

Sdílet

Akvizice, která je největší v dějinách Microsoftu a jedna z největších v dějinách technologických firem jako celku, zkombinuje globální sociální síť zaměřenou na podniky a jednu z největších společností vyrábějících (mimo jiné, a to ve velké míře, i podnikový) software.

Kromě klíčového byznysu LinkedInu získává redmondský gigant také přístup k softwaru pro sdílení prezentací SlideShare a profesionální vzdělávací službě Lynda.com. Když šéf Microsoftu Satya Nadella oznamoval akvizici ve sdíleném videu, představil vizi nástrojů pro produktivitu, které budou spojeny se sítí pro profesionály a mohou uživatelům pomoci zlepšit se ve svých dosavadních pracovních pozicích i nacházet pozice nové.

Jeff Weiner, Satya Nadella, Reid Hoffman (zdroj: Microsoft)

Toliko marketingové řeči. Je jasné, že důvody Microsoftu leží jinde. Ostatně jinak by ani nesázel tak velkou částku. Microsoft vidí takovou (poměrně utopickou) budoucnost, kdy každý profil na LinkedInu bude propojen se všemi jeho aplikacemi pro produktivitu a bude automaticky synchronizovat informace mezi aplikacemi Office. Kromě toho chce americký technologický hegemon zvýšit personalizaci sítě se svou virtuální asistentkou Cortana, kterou do LinkedInu zhusta integruje.

Až čas ukáže, zda je strategie správná nebo zda – jak prorokují někteří uživatelé na mezinárodních fórech – půjde o hřebík do rakve sociální sítě podobně, jako už dříve byla potopena Nokia, respektive její mobilní byznys. Pro některé uživatele by také zejména Cortana mohla být důvodem, proč skočit přes palubu a namísto LinkedInu se věnovat své práci – kdo by chtěl sdílet své informace s umělou inteligencí, která je dokáže využít mnohem efektivněji než omezeně přemýšlející lidé?

Ale nepředbíhejme – třeba to bude všechno úplně jinak a dopadne to tak, jak si to naplánoval Microsoft – tedy že všichni budeme ještě více spoutáni se svými virtuálními profily a pracovní den nám bude plánovat robot. I když to zní dost děsivě.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?