Hlavní navigace

Microsoft žádá o nové projednání sporu o XML patent v aplikaci Word

9. 1. 2010

Sdílet

Microsoft žádá soud o pokračování případu "Word"

Těsně před loňskými Vánocemi potvrdil americký federální odvolací soud verdikt soudu první instance a nařídil společnosti Microsoft přestat prodávat Word 2003 a Word 2007, které jsou základními stavebními prvky kancelářských balíků Microsoft Office. Microsoft pro pokračování prodeje musí ze zmíněných programů odebrat funkce pro tvoru XML dokumentů, které jsou postavené na technologii, která je dle verdiktů americké justice součástí duševního vlastnictví kanadské společnosti i4i. Za jeho porušování navíc Microsoft dostal pokutu ve výši téměř tří set miliónů amerických dolarů.

Kevin Kutz, PR manažer Microsoftu, v žádosti o znovu projednání případu argumentuje tím, že rozhodnutí z 22. prosince je v rozporu s precedenty patentových sporů u amerických soudů a odklonění se od příkladů precedentů může silně poškodit autoritu amerického soudnictví, která je na tomto založena.

Odpovědi se Microsoft ihned nedočká, jelikož jeho žádost musí přezkoumat a posoudit tři soudci v lhůtě sedmi dnů. Poté mohou žádost buď vyslyšet nebo ji oficiálně ignorovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?