Hlavní navigace

Micrososft ukončuje podporu Windows XP

14. 6. 2010

Sdílet

Ke dni 13. července 2010 Microsoft ukončí podporu Windows XP Service Pack 2 a Windows 2000 Professional. Dne 22. října 2010 pak skončí dostupnost mininotebooků s předinstalovanými Windows XP. Ukončení podpory a prodeje souvisí s životním cyklem operačního systému Windows, který trvá v průměru 10 let. Společnost Microsoft doporučuje přejít na nejnovější systém Windows 7, který uživatele podle ní lépe chrání před možnými bezpečnostními hrozbami a umožňuje efektivnější práci s počítačem.

„Uvědomujeme si, že operační systém Windows XP získal značnou oblibu po celém světě. Chceme však uživatelům nabídnout produkt, který lépe odpovídá požadavkům moderních technologií. Windows 7 jsou nyní v České republice využívány již na více než desetině počítačů a předpokládáme, že počet jejich uživatelů může rychle předčít uživatele Windows XP,” říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft.

Podrobné informace o podpoře jednotlivých verzí Windows a aktualizací Service Pack jsou k dispozici na adrese: http://support.microsoft.com/gp/lifesupsps#Windows.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?