Hlavní navigace

Mistrovství světa ve fotbale - počet online hrozeb narůstá

8. 6. 2010

Sdílet

Podle aktuální zprávy společnosti Symantec došlo k nárůstu nevyžádané pošty zaměřené na Mistrovství světa ve fotbale 2010 přibližně o 27 %. Uživatelé mohou na internetu očekávat, že budou dostávat mnoho různých typů nevyžádané pošty, například nabídky falešných vstupenek na utkání, padělaná videa s nejzajímavějšími okamžiky zápasů šířící škodlivý kód a nabídky falešných produktů FIFA.

"Není překvapením, že největší podíl na nevyžádaných zprávách mají nigerijské podvody, a vzhledem k tomu, že je slavnostní výkop doslova za rohem, očekáváme, že objemy veškeré nevyžádané pošty související s mistrovstvím světa ještě porostou,“ říká Samir Patil ze společnosti Symantec.

„Podvody, které nějak souvisejí se světovou fotbalovou federací, jsme poprvé pozorovali již v roce 2005, když bylo oznámeno, že pořadatelem Mistrovství světa ve fotbale 2010 bude Jižní Afrika. Objem zpráv však v několika posledních měsících prudce stoupá.“

Společnost Symantec analyzovala nevyžádanou poštu související s fotbalovým děním a zjišťovala, jaká slova se nejčastěji používají v různých částech e-mailů (záhlaví, text zprávy nebo obfuskační text). Jsou to například „FIFA 2010“, „2010 FIFA“, „Football World Cup“ a „FIFA World Cup“.

Další informace o internetových podvodech souvisejících s Mistrovstvím světa ve fotbale 2010 jsou k dispozici na webu www.2010netthreat.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?