Hlavní navigace

Mozilla spustila program na financování vývojářů doplňků pro Firefox

18. 7. 2009

Sdílet

Mozilla dává uživatelům možnost podílet se na vývoji Firefoxu. Samozřejmě finančně

 

Mozilla přichází s novým způsobem podpory vývojářů doplňků pro její prohlížeč Firefox - financovat je mají sami uživatelé. U každého nového nástroje, funkce či jakéhokoli jiného doplňku se nyní budou zobrazovat informace o jeho vývojáři - bude zde popsána jeho motivace pro zlepšení prostředí prohlížeče ve prospěch uživatelů. Samotní uživatelé pak budou moci vyjádřit svůj vděk za vylepšení Firefoxu posláním libovolné finanční částky vývojáři skrze službu PayPal. Vše je samozřejmě čistě dobrovolné. Mozilla tím chce zřejmě jen uživatelům naznačit, že „díky" je lepší vyjádřit penězi než slovy.

„Projekt Contributions Pilot ukazuje způsob, jakým můžeme pomoci zlepšit prostředí doplňků v prohlížeči tím, že umožníme vývojářům, aby si požádali o finanční spoluúčast od spokojených uživatelů," řekl Nick Nguyen, ředitel sekce doplňků společnosti Mozilla.

„Od prvního spuštění Firefoxu pro něj bylo vytvořeno tisíce různých doplňkových funkcí a nástrojů. Za všechny můžeme jmenovat například Twitter klient či pomocníky pro práci se záložkami nebo pro vyhledávání," popisuje Nguyen důležitost vyvíjení doplňků pro Firefox. „Příspěvky jsou vždy naprosto dobrovolné a záleží jen na uživatelích, zda chtějí přispět k jejich dalšímu vývoji."

 

 Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?