Hlavní navigace

Mozilla umožňuje použít správce aktualizací doplňků i konkurenčním prohlížečům

24. 3. 2010

Sdílet

Mozilla se podělí o správce aktualizací prohlížeče s konkurencí

Podle veřejného rozpisu firmy Mozilla by měl být dnes uvolněn správce aktualizací doplňků pro Firefox ve verzi i pro další prohlížeče. Fungovat by měl plně v browserech Internet Explorer 7 a 8, Google Chrome 4, Opera 10.5 a Safari 4.

Nový nástroj, který Mozilla představila na podzim loňského roku, má za úkol neustále kontrolovat, zda jsou všechny doplňky prohlížeče aktualizovány. Doplňkovým software pro prohlížeč je například Javascript, Quicktime, či Flash potřebný pro přehrávání videí na internetu. Všechny tyto komponenty jsou samozřejmě neustále vyvíjeny a vylepšovány, avšak zdaleka ne všichni uživatelé mají jejich nejnovější a nejlepší verze. Proto vývojáři Mozilly uvolnili nový nástroj, jež bude aktuálnost těchto doplňků kontrolovat a uživateli hlásit, když objeví možnost updatu alespoň pro jeden z doplňků.

Pro zjištění aktuálnosti součástí vašeho prohlížeče Firefox (a v nejbližších hodinách snad i dalších prohlížečů) navštivte stránky vytvořené pro tento účel. "Návštěvníci stránek uvidí, které doplňky již mají nainstalovány a zda je možné je aktualizovat. Pokud to u některých z nich bude možné, stránka vás přesměruje k dalším jednoduchým krokům pro potřebný update," popisuje Mozilla fungování svého produktu v blogovém prohlášení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?