Hlavní navigace

Mozilla zvažuje ukončení podpory Firefoxu ve Windows 2000 a XP

19. 4. 2009

Sdílet

Bude Firefox aktualizován nadále i ve starších Windows?

 

Vývojáři i manažeři firmy Mozilla zahájili diskuzi o budoucí podpoře uživatelů Firefoxu s operačními systémy Windows 2000 a XP. Během rozhovorů s představiteli Mozilly zazněly několikrát dva hlavní důvody možného konce podpory prohlížeče ve starších operačních systémech. Prvním z nich je stále se zvyšující minimální požadavky na spuštění jádra prohlížeče, kterým je open source technologie vykreslování webových stránek Gecko.

 

Budoucí Gecko 1.9.2 totiž bude pravděpodobně vyžadovat minimálně Windows XP SP3, čímž se dostáváme ke druhému hlavnímu důvodu výše zmíněných úvah. Microsoft již oznámil datum 13. července 2010 jakožto úplný konec aktualizací operačních systémů Windows 2000 a Windows XP SP2. Původní Windows XP a Windows XP SP1 jsou v této důchodové fázi již nyní.

 

Právě vyvíjený Firefox 3.5, jehož čtvrtá beta verze bude uvolněna příští týden, je postaven na technologii renderování Gecko 1.9.1, která bude podporována aktualizacemi nadále i ve starších operačních systémech. Co se týče následující verze prohlížeče Firefox to však zdaleka není tak jisté a o dalších krocích vývojářů společnosti Mozilla v souvislosti s tímto tématem vás budeme průběžně informovat.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?