Hlavní navigace

Axis M7001 Video Encoder s podporou komprese H.264

16. 2. 2009

Sdílet

Videokodér Axis M7001 je navržen pro instalaci v blízkosti analogových kamer. Převádí analogový signál ze všech typů analogových kamer do digitálních videostreamů, které pak lze posílat přes sítě na bázi protokolu IP (např. LAN/intranet/internet). Videokodér rovněž podporuje funkce pan, tilt, zoom u PTZ a PTZ dome kamer. 

Axis M7001 může současně vysílat dva videostreamy, jeden ve formátu H.264 a druhý ve formátu Motion JPEG, a to při plné snímkové frekvenci ve všech rozlišeních až do D1 (720 × 480 u NTSC, 720 × 576 u formátu PAL). Kodér H.264 společnosti Axis snižuje šířku pásma a požadavky na úložiště, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu. Podpora Motion JPEG je zachována z důvodu vyšší flexibility. Videokodér rovněž umožňuje uživatelům nastavit parametry obrazu, například jas, kontrast a saturaci, což vede ke zlepšení obrazu ještě dříve, než je kódován. Produkt rovněž podporuje funkci detekce pohybu v obraze.


Axis M7001 je napájen přes Ethernet a využívá stejný kabel, který se používá k přenosu dat, což usnadňuje instalaci. Videokodér je navíc schopen napájet miniaturní kameru, která je součástí sady Axis M7001 Covert Surveillance Kit.

Přístroj má integrovány síťové funkce, které optimalizují síťové videořešení z hlediska bezpečnosti, efektivity a správy. Výrobek je podporován v softwaru pro správu videa Axis Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner. Videokodér a sada s miniaturní kamerou budou k dispozici v distribučních kanálech společnosti Axis v průběhu února 2009.

Malé rozměry videokodéru (je menší než moderní mobilní telefon) ho rovněž předurčují pro použití v krytech kamer a diskrétních monitorovacích aplikacích, například v maloobchodních prodejnách nebo bankách. K dispozici je rovněž sada Axis M7001 Covert Surveillance Kit, která obsahuje miniaturní kameru a videokodér.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality