Hlavní navigace

MSI N480GTX Lightning - grafická karta pro notorické overclockery

29. 10. 2010

Sdílet

Architektura Power4 nabízí 16fázovou digitální napájecí soustavu, schopnou dodávat kartě stabilní výkon až 480 W. Stabilitu signálu podle výrobce vylepšují použité kondenzátory Proadlizer. O zajištění stabilního napájení GPU a pamětí se starají měděné MOSFET čipy (CopperMOS MOSFET) a pro samostatné napájení pamětí navíc slouží  samostatný 6pinový napájecí konektor PCI-Express.

Grafika N480GTX Lightning je dále osazena novou generací chladiče Twin Frozr - poniklovaná měděná základna chladiče je s hustým žebrováním chladiče spojena heatpipe s průřezem 8 mm – MSI Superpipe. Z obou stran grafické karty jsou připevněny dva monolitické chladiče (heatsink), které odvádějí teplo od důležitých komponent, jako jsou paměťové moduly. Celý blok je pak chlazen dvěma rozměrnými tichými ventilátory s průměrem 9 cm. Chladič Twin Frozr III podle MSI dokáže kartu „zmrazit“ na teplotu až o 18 °C nižší než referenční chladič.

Karty řady Lightning nabízí komfort v podobě měřicích bodů V-Checkpoints, ale N480GTX Lightning jde v tomto ohledu ještě dál. Funkce V-Switch umožňuje nastavení a změny napětí a pomocí přepínače OCP je možné dokonce vyřadit ochranu proti přepětí. Před chybami a poškozením kartu ochrání dva BIOSy (Dual-Bios) a přepínač XtremeCool pro extrémní chlazení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?