Hlavní navigace

Na český trh přichází high-endový domácí router Cisco Linksys EA6500

7. 11. 2012

Sdílet

Cisco Linksys EA6500 vybavený šesticí antén přichází s podporou nejnovějšího standardu 802.11ac, který umožňuje kompatibilním zařízením dosáhnout rychlosti až 1300Mbit/s v 5GHz pásmu. Ostatní zařízení dosáhnou na standardu 802.11n v pásmu 2.4 GHz rychlosti až 450Mbit/s.

Stejně jako všechny ostatní směrovače řady Linksys Smart Wi-Fi Router přichází i model EA6500 s podporou nové platformy Cisco Connect Cloud, která umožňuje přístup k připojeným zařízením odkudkoliv. Zároveň je pro uživatele s chytrými telefony Android a iOS k dispozici aplikace pro pohodlnou konfiguraci routeru stejně jako správu připojených zařízení.

Součástí balení je tzv. NFC tag. Pokud máte chytrý telefon s podporou NFC stačí vám k připojení do sítě jen přiložit dodávanou kartičku k telefonu a dojde k automatickému připojení bez nutnosti zadávat heslo. Pro sdílení tiskárny nebo externího disk ostatním počítačům v síti poslouží dva USB porty a samozřejmostí je nativní podpora IPv6.

Cisco Linksys EA6500 podporuje WiFi standard 802.11ac a je nejrychlejším domácím routerem

Cisco navazuje spolupráci s LG

Standard AC podporuje zatím málo zařízení, proto zároveň na trh přichází Universal Media Connector, který umožní připojení počítačů, herních konzolí a Smart TV k Wi-Fi síti nejnovější generace. V této souvislosti Cisco zároveň oznámilo uzavření partnerství s korejským výrobcem spotřební elektroniky LG, které se zařadilo po bok dalších výrobců. Co to znamená pro majitele chytrých televizí tohoto výrobce? Progresivní Smart Wi-Fi technologie se postará o plynulost přehrávání HD videí a síťových služeb na LG Smart TV s ohledem na minimalizaci snížení výkonu u ostatních zařízení v síti.

Ceny na českém trhu

Bezdrátový router Cisco Linksys EA6500 pořídíte v tuzemských obchodech za cenu kolem 4 500 Kč a bridge Universal Media Connector za přibližně 2 500 Kč.

Již nyní máme Cisco Linksys EA6500 a Universal Media Connector v redakci. Jakých výkonů router dosahuje a nejen to, se dozvíte již v brzy v recenzi.

 

Zdroj: TZ Cisco

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?