Hlavní navigace

Na Masarykově univerzitě vznikl ústav zaměřený na technologické právo

16. 12. 2009

Sdílet

Na Masarykově univerzitě vznikl ústav zaměřený na technologické právo

 

Nový ústav bude vzdělávat experty na právo v informačních a komunikačních technologiích, energetické právo a další příbuzné obory. Činnost zahájí 1. ledna 2010. Naléhavost potřeby upravit pravidla pro chování uživatelů moderních technologií podle představitelů Masarykovy univerzity dokazuje i nárůst počtu případů softwarového pirátství. Podle policejních statistik bylo v roce 2008 zaznamenáno více než 400 případů softwarového pirátství, což je o čtvrtinu více než v roce 2006. Škody způsobené útoky na data a datové nosiče dosahují desítek milionů korun.

Založení ústavu umožní rozšířit portfolio specializovaných magisterských a bakalářských kurzů vyučovaných v češtině a angličtině. Legislativní, správní a soudní orgány i firmy a advokátní kanceláře také dostanou možnost ve větší míře využít služeb specialistů a Česká republika získá tolik potřebné akademické zastoupení na specializovaných mezinárodních fórech a v evropských projektech.

Cílem projektu, který je financován z evropského Operačního programu Věda pro konkurenceschopnost částkou přibližně 11 milionů korun, je modernizace současných a zavedení nových kurzů v oborech technologického práva s důrazem na právo informačních a komunikačních technologií a energetické právo. Počítá se také s rozšířením stávající spolupráce se zaměstnavateli z řad právních kanceláří, hi-tech společností, soudnictví a státní správy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?