Hlavní navigace

Na trh vstupuje nejnovější databáze Microsoftu s podporou BI

30. 3. 2012

Sdílet

Mezi novinkami SQL Serveru 2012 lze zmínit například vylepšení v oblasti vysoké dostupnosti kritických aplikací s funkcí AlwaysOn, výrazně vyšší výkon pro určitý typ dotazů díky novému způsobu indexování, vylepšení integračních služeb (SSIS) a revoluční business intelligence nástroj Power View pro bohatou vizualizaci dat.

Nelze opomenout ani jednotné vývojářské nástroje, které slouží pro vývoj v oblasti databázových a business intelligence projektů on-premise i v cloudu.
Kromě nové edice business intelligence přináší Microsoft SQL Server 2012 i zcela nový model licencování. Pro určení potřebného množství licencí už totiž nebude rozhodující počet fyzických procesorů, nad kterými SQL Server běží, ale počet jader v jednotlivých procesorech, které platforma využívá.

„S novou verzí databázové platformy SQL Server 2012 máme silný nástroj pro tvorbu a správu dat na Enterprise platformě. Ta navíc již není zaměřena pouze na malé a střední firmy. Vyšší rychlosti, flexibility a výrazných úspor při vytváření reportů tak mohou využít firmy všech velikostí,“ dodal Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?