Hlavní navigace

Nástroj pro modelování databází nově i s podporou datových skladů představilo Embarcadero

10. 11. 2010

Sdílet

ER/Studio XE nabízí způsob tvorby a údržby podnikových databází a datových skladů s možnostmi jejich vzájemné spolupráce. Zabudovány jsou prostředky pro automatizaci rutinních úloh při modelování, takže uživatelé produktu dokážou analyzovat a optimalizovat databáze a struktury datových skladů daleko snáze a rychleji. Vylepšené serverové úložiště pro správu modelů je nyní škálovatelnější, takže ER/Studio XE poskytuje ten nejproduktivnější způsob, jak sdílet, dokumentovat a zveřejňovat modely a metadata v rámci distribuovaných týmů.

Spolu s uvolněním produktu ER/Studio XE oznamuje společnost Embarcadero partnerství s Netezzou, poskytovatelem datových skladů a nástrojů pro analýzu a monitorování. Po zahrnutí podpory Netezza 5.0 a 4.6 mohou zákazníci využít ER/Studio XE k rychlejšímu pochopení, tvorbě či správě architektur datových skladů.

"Stále více organizací přechází za běžné hranice tradičních datových skladů a přístupů běžných pro Business Intelligence k úspornějším a výkonnějším alternativám", říká Matt Rollender, ředitel pro technologie a strategická partnerství firmy Netezza. "Naše partnerství s Embarcaderem dává našim zákazníkům podporu nástroje pro modelování dat, který jim pomůže lépe porozumět datům a poskytovat smysluplnější informace obchodním uživatelům jejich aplikací."

Kromě lepšího využívání datových zdrojů poskytuje ER/Studio XE organizacím pokročilé možnosti dokumentování, tvorby výstupních sestav a systémů pro podporu rozhodování dostupné v modelovacím nástroji.

ER/Studio XE podporuje Oracle, DB2, Sybase, MS SQL Server, InterBase, Netezza, Teradata, MySQL, PostgreSQL a další systémy z jediného uživatelského rozhraní. Nově je součástí produktu rovněž rozsáhlá sada konektorů pro přímou výměnu metadat s více než 70 nástroji pro modelování či podporu datových skladů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?