Hlavní navigace

Nativní podporu FCoE nabízí nová úložiště EMC

9. 9. 2010

Sdílet

Prvním nově představeným řešením je Unisphere, správní software pro úložné systémy, jenž je integrován s řešením VMware vCenter. Podle výrobce umožňuje administrátorům úložišť snížit počet manuálních kliknutí potřebných k provádění běžných úkolů až o 90 %.

Disková pole EMC střední třídy byla zase integrována s virtualizačním systémem VMware vSphere a s rozhraním VMware vStorage APIs for Array Integration (VAAI) a rovněž nativně podporují FCoE (Fibre Channel over Ethernet), což umožní minimalizovat náklady na infrastrukturu, které plynou z používání několika adaptérů Fibre Channel HBA a síťových karet, přispívá ke konsolidaci kabeláže a podstatně zvyšuje úspory nákladů na napájení a chlazení. FCoE bude dostupné v úložištích až koncem letošního roku.

Implementace zmíněných novinek podle výrobce umožní zkrátit dobu potřebnou k vyladění aplikačních úloh jako SQL OLTP až o 80 %, dovolí zprovoznit úložiště ze serveru VMware vCenter na pouhá dvě kliknutí a také zvyšují výkon serverů VMware, neboť běžné úkoly vyžadují 10krát méně I/O operací a každé datové úložiště podporuje 10krát více virtuálních počítačů. V neposlední řadě se mnohonásobně zrychlí nasazování, klonování a snímkování virtuálních počítačů i migrace pomocí VMware Storage vMotion.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?