Hlavní navigace

Navigon 70 - ovládejte GPS navigaci přes pohybový senzor

11. 8. 2010

Sdílet

Modely NAVIGON 70 Plus a NAVIGON 70 Premium nabízejí inovovanou technologii bezkontaktního senzoru. Výbavu doplňuje aktivní průvodce jízdními pruhy a zobrazení větší části mapy. Verzi Premium lze díky Bluetooth handsfree 2.0 propojit se dvěma mobilními telefony zároveň a lze ji ovládat pomocí hlasového ovládání ve verzi 2.0.

Aktivní průvodce jízdními pruhy formou dynamicky reagující animace ukazuje řidiči, kdy je třeba při přejíždění mezi jízdními pruhy zapnout směrovku. Nyní lze také ukládat do navigace vlastní body zájmu jako soubory CSV. Další důležité funkce jsou například dopravní informace TMC včetně hlasového výstupu a také Reality View Pro, jež nyní společnost NAVIGON představuje s vylepšenou grafikou.

Navigon 70 Plus

Varianta Premium nabízí oproti modelům Plus další ovládací funkce, které se budou hodit například při dlouhých jízdách nebo v časové tísni: například City View3D 2.0 podporuje předvídavý styl jízdy a zobrazuje budovy částečně průhledné.

Navigace pohybem ruky

Do obou modelů je integrován nový bezkontaktní senzor. Ten reaguje na úmyslný pohyb před displejem. Řidič jím může zobrazit ovládací panel nebo údaje funkce „MyBest POI“. Při deaktivaci ovládacího panelu se zobrazí větší část mapy.

Kromě toho je funkce zobrazení bodů zájmu u přístrojů NAVIGON doplněna o novinku: Uživatel má nyní možnost importovat pomocí programu Fresh vlastní body zájmu ve formátu CSV a uspořádávat je do skupin s vlastními názvy. Hlasové ovládání lze nyní aktivovat přejetím ruky po displeji nebo rámu. Prostřednictvím této funkce lze hlavní funkce přístroje ovládat hlasem.

Ceny a dostupnost

NAVIGON 70 Plus a 70 je vybaven rozšířenými mapovými materiály EU 43, do nichž přibyly státy Island, Moldávie a Ukrajina. Ceny: NAVIGON 70 Plus - 5 290 Kč, NAVIGON 70 Premium – 6 890 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?