Hlavní navigace

Navrhnout si vlastní CRM řešení umožňuje malým českým firmám nový nástroj od SAPu

24. 7. 2009

Sdílet

On-line nástroj, který jim umožňuje nakonfigurovat si rozsah řešení pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) podle vlastních potřeb, zpřístupnila českým menším a středním firmám firma SAP. Současně jim ihned spočítá celkové orientační náklady, které jsou upravené pro české podmínky a zahrnují pořízení hardware, software i implementaci.
Cílem nového on-line konfigurátoru je zpřístupnit systémy pro řízení vztahů se zákazníky i firmám, které je dosud nevyužívaly, a urychlit jejich implementaci. Mohou jim totiž pomoci překonat obtíže související s ekonomickou krizí, kdy pro ně právě zákazníci kvůli horší dostupnosti peněz často představují jediný zdroj příjmů.
"Systémy pro řízení vztahů se zákazníky jsou efektivním nástrojem, který firmám poskytuje okamžitý přehled informací o historii vztahů se zákazníky v tom nejširším slova smyslu. Například co kdo a kdy koupil, jaká je jeho platební morálka, jak reaguje na obchodní nabídky a podobně. Systém tak pomáhá nejen získávat nové klienty, ale i docenit přínosy těch stávajících a udržet si je," řekl Martin Ambler, obchodní ředitel pro SME ve společnosti SAP ČR.
Nový CRM konfigurátor společnosti SAP, který je přístupný přes internet na webové adrese http://www.sap.cz/crm, umožňuje firmám od 20 do 500 zaměstnanců nakonfigurovat si funkční rozsah nástroje pro řízení vztahů se zákazníky (CRM). Ten je součástí systému SAP Business All-in-One a zahrnuje v sobě přednastavené a osvědčené postupy pro oblast marketingu, prodeje, služeb zákazníkům a analytických nástrojů pro podporu rozhodování.
Samotná konfigurace probíhá v několika jednoduchých krocích. Uživatel nejdříve zadá počet zaměstnanců firmy a uživatelů systému. Následně se mu zobrazí přehled všech dostupných funkcí, z kterých si vybere požadovaný rozsah, které vyhovuje jeho potřebám. S tím, jak přidává nebo naopak odebírá jednotlivé funkce, se automaticky mění i celkové orientační náklady zvoleného rozsahu řešení. Současně se uživateli zobrazí i orientační odhad výše měsíční splátek, pokud by se rozhodl řešení pořídit prostřednictvím služby SAP Financing.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?