Hlavní navigace

Nebezpečný týden v IT - 3/2010

22. 3. 2010

Sdílet

Nebezpečný týden v IT 3/2010

 

Jednou z nejtrapnějších věcí, které se dodavatelům hardwaru mohou přihodit, je, pokud svá zařízení distribuují s předinstalovaných malwarem. Existuje podezření, že právě to se ve Španělsku přihodilo společnosti Vodafone...

Více na SecurityWorld.cz

 

Hackeři nikdy nespíXP Mode ve Windows 7, který slouží pro zajištění spolehlivého běhu starších aplikací, nemusí být tak docela bezpečný. Virtualizační technologie Microsoftu totiž mohou umožnit obejít určité ochranné prvky systému.

Více na SecurityWorld.cz

 

Xeon 5600, nový procesor Intelu, se dle výrobce může pyšnit mj. vysokou úrovní bezpečnosti. Na hardwarové úrovni by měl podporovat např. rychlejší šifrování.

Více na SecurityWorld.cz

 

Má být blokován vývoz určitých (internetových) technologií do zemí s autokratickými režimy? Nebo tyto technologie naopak mohou přispět ke zvýšení možností svobody projevu v těchto zemích? A má být umožněna pouze nabídka produktů, které jsou pro koncové uživatele zdarma, nebo i jejich prodej?

Více na SecurityWorld.cz

 

Adobe Reader/Acrobat je dnes mezi útočníky populárnější než software Microsoftu. Jak poznat, zda je verze nainstalovaná na počítači bezpečná, jak jednoduše upravit nastavení aplikace, aby se předešlo nejčastějším zneužitím?

Více na SecurityWorld.cz

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?