Hlavní navigace

Nedělní seskok Felixe Baumgartnera rozpohyboval sociální sítě

15. 10. 2012

Sdílet

Felix BaumgartnerSeskok z výšky necelých 39 kilometrů nad zemí, při kterém Baumgartner mimo jiné překonal rychlost zvuku při volném pádu, přinesl velký nápor na sociální média.

O zájmu uživatelů internetu svědčí například sledovanost přímého přenosu na YouTube. Zatímco více než dvouhodinové stoupání balónu do stratosféry sledovaly desetitisíce lidí, Baumgartnerův seskok z gondoly a následný volný pád i klesání na padáku zhlédlo rekordních 7,3 milionu diváků. Přispělo k tomu nejen sdílení odkazu na YouTube v sociálních sítích a e-mailových zprávách, ale i vložení videa do tisíců zpravodajských serverů po celém světě.

Podobný nápor zažil i Facebook. Když se krátce po přistání objevila na oficiální stránce seskoku fotografie Baumgartnera klečícího na zemi, začali fanoušci fotografii sdílet a přidávat k ní kladná hodnocení a komentáře. Během 40 minut byl snímek nasdílen 29 000krát a získal téměř 216 tisíc hodnocení „to se mi líbí“ a přes 10 tisíc komentářů.

Baumgartner na sebe strhl také pozornost uživatelů Twitteru. Během stoupání do výšky 39 kilometrů i seskoku a po přistání se této události věnovala celá polovina příspěvků po celém světě. Do pozadí ustoupily všechny ostatní významné události i většina často probíraných celebrit. K rekordnímu skoku se vyjadřovali všichni, včetně sportovců, herců nebo vysokých manažerů. „Je úžasné, že můžu živě na svém počítači sledovat člověka, který v balónu stoupá na hranici vesmíru, kde se z něj chystá vyskočit,“ napsal například herec Wil Wheaton, který hrál postavu Wesleyho Crushera v seriálu Star Trek: Nová generace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?