Hlavní navigace

Microsoft Internet Explorer 8 má podle nezávislého testu nejlepší antimalware filtr

12. 3. 2010

Sdílet

Internet Explorer 8 má podle Microsoftu nejlepší antimalware filtr

 

Testu NSS Labs, který probíhal hned v několika fázích, přičemž poslední test běžel nepřetržitě 18 dnů od 15. ledna do 3. února 2010, se zúčastnila pětice nejznámějších prohlížečů. V tomto období si musely prohlížeče poradit s  1756 potencionálními webovými hrozbami. Test byl založen především na tom, jak dokáže samotný prohlížeč předejít stažení malwaru ze záškodnických stránek, respektive upozornit uživatele před samotným vstupem na web.

Nejlépe se dařilo Internet Exploreru 8, který v testování odhalil 85% stránek s nežádoucím obsahem. O druhé místo se dělí prohlížeč Safari 4 od Apple a Mozilla Firefox ve verzi 3.5 s 29% úspěšností. Další místo obsadil Google Chrome 4, který odhalil pouze 17% stránek, a konečně na posledním místě skončila Opera 10, jež zablokovala méně než 1% těchto infiltrovaných stránek.

Výsledek testu NSS Labs 2010

 

„Bezpečnost uživatelů Windows na internetu patří mezi základní priority Microsoftu a výsledky nezávislých testů i zkušenosti samotných uživatelů ukazují, že to nejsou prázdná slova,“ uvedl Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client, v tiskové zprávě, kterou Microsoft obratem publikoval.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?