Hlavní navigace

Nokia a Xiaomi vstupují do patentového partnerství

5. 7. 2017

Sdílet

Ta oběma společnostem umožní vzájemnou výměnu standardních patentů. A pokud jde o onu obchodní smlouvu, zde Nokia svému partnerovi poskytne vybavení síťové infrastruktury, které je schopné splnit požadavky na vysokou kapacitu a nízkou spotřebu energie ze strany provozovatelů datových center a velkých webových poskytovatelů.

Čerství partneři budou spolupracovat také na řešeních optického přenosu pro propojení datacenter (IP routing) založeném na novém síťovém procesoru Nokie FP4 a řešení struktury datových center.

Navíc se obě společnosti shodly na prozkoumání dalších možností spolupráce v oblastech včetně internetu věcí, virtuální a rozšířené reality a umělé inteligence.

Kromě toho bylo oznámeno, že Xiaomi v rámci transakce zakoupilo od Nokie vybraná patentová aktiva. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Podle analytika OP Equities Hannu Rauhaly nejspíš celý obchod pro Nokii finančně příliš významný není.

Nokia své technologie licencuje několika dalším významným výrobcům smartphonů včetně Applu a Samsungu. I tak ovšem licenční poplatky za patenty na jejích celkových ročních tržbách zas tak velký podíl nemají.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?