Hlavní navigace

Nokia bude integrovat Skype do mobilů

21. 2. 2009

Sdílet

Nokia spolupracuje se Skype

Společnosti Skype a Nokia dnes oznámily partnerství, které přinese světově nejznámější internetový komunikační kanál do řady osobních počítačů Nokia. Podle podmínek smlouvy o spolupráci bude Skype začleněn do přístrojů Nokia, nejdříve do řady Nokia Nseries. Prvním modelem s předinstalovaným softwarem Skype bude vlajková loď Nokia N97, která na trh přijde ve 3. čtvrtletí roku 2009.

Skype bude součástí adresáře v Nokia N97, což umožní mít nejen neustálý přehled o tom, zda jsou vaše Skype kontakty on-line, ale také s nimi můžete jednoduše zahájit textovou konverzaci. Majitelé Nokia N97 na celém světě budou moci využívat 3G sítě a WLAN pro bezplatné uskutečňování a přijímání Skype to Skype hovorů a navíc budou velmi levně volat na pevné linky a jiná mobilní zařízení.

„Poskytnout Skype kdekoliv prostřednictvím mobilních přístrojů je základem k naplnění naší vize dát možnost celosvětové konverzaci,“ říká Scott Durchslag, provozní ředitel Skype. „Úzká spolupráce se společností Nokia na integraci našeho softwaru do Nokia přístrojů bude těžit z velkého počtu zákazníků, kteří již používají Skype, což udělá Skype snadno dostupným a jednoduchým při použití na cestách. Rovněž to přinese nové uživatele Skype, kteří milují Nokia se Symbian Series 60.“

„S více než 400 miliony uživatelů Skype po celém světě je integrace Skype do mobilních přístrojů Nokia Nseries významným krokem v převádění konvergovaného internetu ze stolního počítače do světově nejvyspělejších mobilních počítačů,“ řekl Jose-Luis Martinez, vicepresident Nokia Nseries.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?