Hlavní navigace

Nokia pravděpodobně uvede řadu telefonů běžících na Windows Phone 7

22. 12. 2010

Sdílet

Informace o možném spojenectví těchto významných společností pochází od uznávaného ruského bloggera Eldara Murtazina, díky kterému se v minulosti už mnohokrát dostaly na povrch oficiálně ještě nezveřejněné informace z oblasti smartphonů.

Murtazin tvrdí, že se zástupci společnosti Nokia v minulém měsíci sešli se svými protějšky společnosti Microsoft, aby projednali vzájemnou spolupráci. Přestože Murtazin doposud podával věrohodné informace, co se týká vnitřních záležitosti finské mobilní společnosti, sama Nokia již několikrát popřela, že by plánovala pro své smartphony využít jiný OS než svůj vlastní Symbian a MeeGo.

Přesto vzhledem k dílčím neúspěchům obou společností zřejmě existuje reálná možnost vzniku spolupráce mezi Nokií a Microsoftem. Operační systém Symbian, na němž běží většina smartphonů společnosti Nokia, je totiž obecně spíše zatracován ve srovnání s konkurenčními operačními systémy Apple iOS nebo Google Android, jejichž tvůrci postupně podkopávají výsadní postavení Nokie na trhu mobilních telefonů. Co se týká Microsoftu, ten by ze spolupráce mohl také pouze získat, neboť v době před představením svého nového mobilního OS Windows Phone 7 klesl jeho podíl na trhu mobilních OS z 62 % na pouhá 3 % především na úkor již zmíněných Apple iOS a Google Android.

Zda se jedná o dostatečné podněty pro navázání spolupráce ukáže až čas, nicméně při současném tvrdém konkurenčním boji by spojenectví mohlo jistě posílit současně znevýhodněné pozice obou společností.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?