Hlavní navigace

Nokia vyráží do boje s novými smartphony, chytil Symbian druhý dech?

14. 9. 2010

Sdílet

Finská společnost Nokia si je dobře vědoma markantní ztráty podílu zastoupení svého operačního systému Symbian na trhu smartphonů na úkor stále oblíbenějšího Androidu nebo Apple iOS.  Na letošním ročníku své konference věnované mobilním zařízením proto představila novou rodinu smartphonů,  jež by měly přinést podstatné vylepšení v rychlosti a jednoduchosti používání. Nokia se rovněž zaměřuje na rozvoj svých služeb Ovi, které budou se smartphony pevně provázány.

Mezi nové modely spadají Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6-01, které navazují na dříve představenou high-endovou Nokii N8, a díky nové verzi Symbianu údajně nabídnou až 250 nových funkcí a vylepšení.

Nokia E7 navazuje na velice oblíbené zástupce E Series podnikatelských komunikátorů. Nabídne 4palcový dotykový displej s technologií ClearBlack a po vysunutí rovněž plnohodnotnou qwerty klávesnici.

 

Nokia E7

Nokia C7 je po designové stránce velice elegantně zpracována. Nabídne kombinaci nerezové oceli, oblých hran a 3,5palcového dotykového AMOLED displeje.

 

Nokia C7

Nokia C6 je poté nejlevnějším a nejmenším zástupcem této trojice, přičemž se svým designem i funkcemi velice podobá modelu C7.

 

Nokia C6

Bližší informace o představených modelech můžete nalézt v tiskové zprávě společnosti Nokia.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?