Hlavní navigace

Nokia začíná prodávat telefony X3, spouští předobjednávky modelu N8

18. 8. 2010

Sdílet

Finská Nokia včera oznámila vydání nových mobilních telefonů X3 Touch a Type, které kombinují dotykový displej o velikosti 2.4 palce s běžnou dvanácti tlačítkovou klávesnicí.

"Podle našich průzkumů uživatelé stále stojí o starou dobrou klávesnici na kterou jsou zvyklí a mohou díky ní posílat rychle SMS zprávy. Navíc však chtějí využít výhod dotykového displeje," řekla Mary Mcdowellová z Nokie. X3 je se svými rozměry 9.6mm x 106mm x 48mm velmi tenkým telefonem, váží 78g a dostupný bude v pěti barvách. Mobil nabídne 3G HSPA, Wi-Fi, FM rádio, hudební přehrávač a 5megapixelový fotoaparát schopný nahrávat video. Paměť telefonu se dá rozšiřovat díky microSD kartám až na 16GB. Telefon se za cenu 160 dolarů (3 200 Kč) začíná prodávat v Rusku, Austrálii, Německu, Španělsku, Francii a Mexiku. Do dalších zemí se dostane později v tomto roce.

Nokia X3

 

Nokia včera také po dlouhé době v USA spustila předobjednávky na svůj high-endový mobil N8. Tento telefon poběží na operačním systému Symbian a uživatelům nabídne 3.5palcový OLED dotykový displej, 12megapixelový fotoaparát Cart Zeiss s xenonovým bleskem schopný nahrávat 720p HD video, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a další technologie. Paměť N8 bude rozšiřitelná až na 32GB. Nokia N8, kterou si Američané nyní mohou předobjednat za 549 dolarů (11 000 Kč), bude posledním telefonem N-series s operačním systémem Symbian. Budoucí modely již poběží na systému Meego.

 

Nokia N8

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?