Hlavní navigace

Nova i Prima nakonec také vypnou analogové vysílání v Praze

1. 5. 2009

Sdílet

Nova a Prima v Praze - konec analogového vysílání

 

Televize Nova včera v Televizních novinách odvysílala speciální reportáž na toto téma, ve kterém o chystaném kroku své diváky informovala. Ihned po skončení nejsledovanějšího pořadu televizní stanice bylo analogové vysílání Novy vypnuto. Pokud se některým divákům obraz po skončení relace úplně ztratil, Nova je odkazuje na svůj web věnovaný digitalizaci .

 "Cílem je zmapovat skutečnou situaci a konkrétní potíže diváků s přechodem na zemské digitální vysílání a zajistit, aby žádný divák, který mohl přijímat analogové vysílání Novy, nepřišel o možnost sledovat Novu i nadále," komentuje zřízení této stránky mluvčí stanice Michaela Fričová.

O pár hodin později, těsně před půlnocí, vypnuly své analogové vysílání pro Prahu z žižkovského vysílače také ČT a Prima. Ne všichni pražští diváci však již přešli na digitální technologii a nyní jsou tedy bez televize. Ještě před týdnem bylo dle průzkumů takovýchto diváku okolo 3%.

Dle vyjádření ředitele TV Nova, Petra Dvořáka, neproběhla řádná informační kampaň v rozsahu, který stanovuje Technický plán přechodu (TPP), což je nařízení vlády č. 161/2008 Sb. Informační spoty nakonec vysílala TV Nova na vlastní náklady.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality