Hlavní navigace

Nová řada projektorů "nakrátko" od Hitachi

2. 2. 2010

Sdílet

 

Nová řada projektorů "nakrátko" od Hitachi


Společnost Hitachi ohlásila novou rodinu LCD projektorů s krátkou vzdáleností projekce, která je odvozena od  modelů s ultrakrátkou vzdáleností projekce, avšak poskytuje zákazníkům několik dalších specifických  vlastností. Nové modely přináší barevný 80” (2.02m) promítnutý obraz bez vržených stínů do vzdáleností 82 cm až 93 cm a kombinují inovace v přímé projekci na krátkou vzdálenost nebo zrcadlovou technologii.

Společnost Hitachi ohlásila novou rodinu LCD projektorů s krátkou vzdáleností projekce

Podnikové modely zahrnují základní XGA CP-D10 a dále síťový projektor WXGA CP-DW10N, z nichž oba podporují přímou projekci prostřednictvím jediné nastavitelné plastikové čočky. Vzdálenosti projekce těchto modelů pro 80” obraz jsou 93 cm, resp. 86 cm. Model CP-AW100N, také s možností napojení na síť, disponuje systémem zrcadlové projekce, jenž dále snižuje vzdálenost projekce na 82cm.

Tuto řadu zakončují tři modely s možností propojení v síti k uspokojení specifických požadavků vzdělávacích organizací, včetně dvou typů s přímou XGA projekcí zastoupených modelem ED-D10N a oranžovým ED-D11N, a  typu se zrcadlovou projekcí WXGA ED-AW100N.

Společnost Hitachi ohlásila novou rodinu LCD projektorů s krátkou vzdáleností projekce

Nová řada produktů obsahuje hybridní filtr s čistícím cyklem trvajícím 4000 hodin, což je také předpokládaná životnost lampy v Eco módu. To podle Hitachi snižuje proces údržby projektorů v běžných podmínkách na jednu servisní návštěvu přibližně za každého jeden a půl roku. Mnoho zákazníků tyto modely s krátkou vzdáleností projekce využije v kombinaci se standardními nebo interaktivními bílými tabulemi, kde lze naplno využít projekci prakticky bez vržených stínů. Nová funkce šablon Hitachi poskytuje pomocnou mřížku, pomocí níž lze snadněji psát nebo kreslit na bílou tabuli, zatímco denní mód má za úkol zajistit, aby projekce byly jasné, barevné a dobře viditelné i ve světlých nebo slunečných prostředích.

 

Společnost Hitachi ohlásila novou rodinu LCD projektorů s krátkou vzdáleností projekce

 

Všechny nové modely nabízejí hodnotu kontrastu 400:1, a zatímco multifunkční modely nabízejí 2000 lumenů, vzdělávací modely jsou po stránce jasu a výkonu navrženy v souladu se standardy BECTA. Hluk všech modelů byl výrobcem v Eco módu změřen na 28dB. Jako všechny projektory Hitachi, i tyto modely obsahují bezpečnostní funkce od zabezpečení zámkem na heslo až po detektory pohybu a bezpečnostní páky.

Projektor Hitachi CP-D10 je v Evropě k dostání od října 2009 a prodej modelu CP-DW10N započal od prosince minulého roku. Další modely budou k dispozici na počátku roku 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?