Hlavní navigace

Nová řada projektorů pro vzdělávání od Epsonu

30. 11. 2011

Sdílet

Cenově dostupné projektory se solidním poměrem cena/výkon aspirují na to, aby nahradily nedostatečnou či zastaralou techniku ve školách, kde jsou omezené rozpočty při nesnížených nárocích na kvalitu.

Nová řada zahrnuje čtyři modely – EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420. Krátká projekční vzdálenost umožňuje nainstalovat projektory už od vzdálenosti 72 cm od projekční plochy. Obraz se na interaktivní tabule přenáší s úhlopříčkou 178 cm.

Technologie 3LCD ve spojení s krátkou vzdáleností přenáší věrné barvy, které jsou důležité zejména pro prezentace faktografických údajů typu vlajek, map či grafů. Bílý i barevný světelný výstup má hodnotu 3000 lumenů a kontrastní poměr činí 3000:1.

Jako volitelné příslušenství se dodává dokumentární kamera Epson ELP-DC-06 USB pro projekci trojrozměrných předmětů či interaktivní modul Epson ELP-IU03, který dokáže proměnit plochu v interaktivní prostředí. K projektorům dostanete i digitální pero, kterým můžete vytvářet poznámky.

Funkce USB zobrazení 3 v 1 zajišťuje, že k ovládání obrazu, zvuku i myši potřebujete jediný kabel. V rámci projektorů obecně je dnes už samozřejmostí vertikální i horizontální lichoběžníková korekce, nicméně u projektorů s krátkou projekční vzdáleností se stále jedná o výsadu Epsonu. Praktická je i možnost připojení k jednotce ELPCB01 a následně ovládat prostřednictvím nástěnné jednotky v učebně.

Životnost lampy Epson E-TORL v úsporném režimu je až 6 000 hodin, filtr vydrží okolo 5 000 hodin, což v rámci školního provozu znamená bezúdržbovou činnost na několik let. Všechny čtyři modely řady jsou již na českém trhu v prodeji.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?