Hlavní navigace

Nové UPS od APC pro domácnost i kancelář

19. 4. 2010

Sdílet

Nové UPS pro domácnost i kancelář od APC


Společnost APC by Schneider Electric uvedla nové modely Back-UPS Pro. Jde o nepřerušitelné záložní zdroje (UPS), které slouží ochraně domácností, domácích kanceláří a podniků před problémy způsobenými výpadky proudu. Tyto inovované modely přinášejí úsporné zásuvky, které automaticky odpojují od napájení nevyužívané periferie. Šetří tak podle vyjádření výrobce uživatelům náklady, které by jinak zbytečně vynakládali za elektřinu. Modely Back-UPS Pro navíc obsahují LCD panel, který informuje o využití zařízení. Mají také automatickou regulaci napájení (AVR), která vede k úsporám elektřiny a prodlužuje životnost baterie.

Výrobce uvedl na trh různá provedení, jež nabízejí šest až deset zásuvek a provozní dobu až 164 minut. Periferie jako monitory, tiskárny či reproduktory, jejichž odpojení nemůže ohrozit data, jsou připojeny k řízeným zásuvkám, které je automaticky odpojí, když uživatel „uspí“ nebo vypne počítač připojený k hlavní zásuvce.

Automatická regulace napětí průběžně upravuje příliš nízké a vysoké napětí na bezpečnou úroven. Uživatelé tak mohou pracovat i během snížení napětí či přepětí v síti, což šetří baterii pro případné výpadky proudu. Mají rovněž úspornou by-pass funkčnost.

Na LCD panelu lze kontrolovat informace o zatížení, odhadované době provozu, vstupním napětí a další klíčové diagnostické a systémové údaje. Uživatelé tak už nemusejí sledovat varovná pípání, které jednotka UPS vydává. Stisknutím tlačítka mohou alarm vypnout a lehce zjistit potřebné informace na displeji, aniž by museli nahlížet do manuálu.  

Back-UPS Pro je dodáván se softwarem PowerChute Personal Edition, který obsahuje funkce pro správu UPS, informace o její historii, dále má funkce pro zasílání upozornění a nabízí i údaje o stavu napájení. Tento software je schopen uložit soubory a sám vypnout počítač, pokud u něj nejsou uživatelé.

Všechny modely obsahují standardní tříletou záruky a pojistku, která chrání připojená zařízení až do výše 150 000 eur.
Uvedené produkty APC Back-UPS Pro budou na trhu v Evropě ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?