Hlavní navigace

Nové HDTV kamery pro obtížné světelné podmínky představil Axis

18. 12. 2015

Sdílet

Nové kamery zahrnují technologií Lightfinder (lze snímat barevný obraz i za velmi nepříznivých světelných podmínek) a široký dynamický kontrast pro forenzní snímání (WDR - Forensic Capture), což podle výrobce umožňuje zvládat i ty nejsložitější a nejvíce problematické světelné podmínky.

Vhodné jsou pro videodohled na náměstích měst, nástupištích na nádražích, nákladových prostorech, letištních terminálech a v prodejních místech, kde prostory pro vystavení zboží jsou obklopeny velkými prosklenými plochami a podporují napájení přes Ethernet (Power over Ethernet).

Navíc novinky zahrnují i technologii Zipstream, jež snižuje nároky na šířku přenosového pásma a kapacitu úložišť v průměru o 50% i více oproti standardní kompresi H.264.

Nové modely prý nabízejí snadnou instalaci díky přibližování a ostření pro jemné vyladění obrazu, které se provádí na dálku z počítače, a nikoli přímo na samotné kameře. Kromě toho je k dispozici počitadlo obrazových bodů (pixelů), které zajišťuje, aby bylo dosaženo požadovaného rozlišení.

Kamery mohou snímat obraz ve formátu Corridor Format, který umožňuje plně využít poměr stran obrazu 16:9 při sledování úzkých zabíraných oblastí na výšku, například schodišť, vstupních hal, uliček nebo tunelů. Funkce P-Iris zase zajišťuje optimální hloubku ostrosti záběru, jeho rozlišení, kontrast a čitelnost.

Kamery jsou k dispozici za doporučenou koncovou cenu 18 499 Kč, respektive 19 699 Kč. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?