Hlavní navigace

Nové modely Back-UPS ES snižují spotřebu energií

26. 11. 2009

Sdílet

Nové modely Back-UPS ES snižují spotřebu energií


Společnost APC ze skupiny Schneider Electric, přední světový poskytoval služeb kritického chlazení a napájení, představila nové modely Back-UPS ES 550 VA a 700 VA s novým designem. Jednotky mají inovativní, vysoce účinný design s úspornou funkcí Power Saving. Vedle úspor elektřiny zajišťují připojeným zařízením záložní běh na baterie a ochranu před přepětím.

Back-UPS ES 550 VA a

Tyto nepřerušitelné záložní zdroje se vyznačují úsporným provedením, které za uživatele šetří energii. Jejich balení je navíc vyrobeno z recyklovaného materiálu.
Oba modely mají technologii  SmartShedding, díky které dokáže hlavní zásuvka zařízení rozeznat, zda je počítač vypnutý nebo v režimu „spánku“. Dokáže tak odpojit od proudu nepoužívané periferie připojené ke kontrolovaným zásuvkám, čímž spotřebitelům snižuje náklady na elektřinu. Na úspory má vliv typ zapojeného přístroje, délka nečinnosti a cena elektřiny.
Back-UPS ES 550 a 700 mají osm zásuvek, přičemž všechny jsou chráněné před přepětím.  Čtyři z nich také mohou dodávat záložní elektřinu z baterií.  Kromě toho mohou chránit telefonní linku a síťovou přípojku. Přepětí ani kolísání v síti tak nemá vliv na datové linky. Zařízení má také datový port, takže může komunikovat se softwarem PowerChute Personal Edition (rovněž od společnosti APC), který automaticky vypíná a zapíná počítač v případě delšího výpadku proudu.

 

Back-UPS ES 700 VA

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?