Hlavní navigace

Nové Ovi mapy od Nokie přicházejí s 3D modely měst

21. 4. 2011

Sdílet

Finská mobilní společnost Nokia představila na úterní konferenci Where 2.0 pořádané v kalifornském Santa Clara novou webovou verzi svých Ovi map, jež nyní zpracovává 20 světových měst formou fotorealistických 3D modelů. Mezi vybranou dvacítku se dostala i Praha, jež se takto řadí po bok metropolí jako New York, Chicago nebo Londýn. Podle tvrzení společnosti se navíc v dohledné době množství pokrytých lokalit zvýší.

„Fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí představují významné přiblížení k naší vizi propojení reálného a virtuálního světa prostřednictvím lokalizačních služeb,“ vyjádřil se k novince senior viceprezident společnosti Nokia Michael Halbherr.

Dle našeho názoru jsou modely velice pěkně propracované. Ať už se jedná o budovy, automobily, nebo dokonce detaily jako stromy, vše působí velice kompaktním a realistickým dojmem. Abyste mohli začít službu používat, budete si muset nejprve nainstalovat plug-in do svého prohlížeče, přičemž 3D mapy zatím podporují browsery IE 7+, Firefox 3.5+, Chrome a Safari 5+. Ačkoliv jsou modely zatím dostupné pouze v rámci webové aplikace určené pro PC, dá se očekávat, že Nokia zajímavou službu brzy nabídne i pro mobilní platformy.

Kompletní seznam zahrnutých lokalit si můžete prohlédnout zde.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?