Hlavní navigace

Nové routery představilo Cisco – slibují třeba lepší podporu pro videopřenosy

21. 10. 2009

Sdílet

Nová architektura v sobě rovněž zahrnuje technologii EnergyWise, která organizacím umožňuje lépe řídit spotřebu energie a tím dosahovat provozních úspor.

Prvním členem nové architektury je druhá generace routerů - ISR G2, které v sobě zahrnují funkce pro směrování, přepínání, bezdrátový přenos i bezpečnost. Podnikům a poskytovatelům služeb tak umožňují zjednodušit poskytování videoslužeb a aplikací pro spolupráci do vzdálených poboček nebo pro mobilní uživatele.

Podle odhadů společnosti Cisco bude v roce 2012 používat video téměř 78 procent podniků. Vytváří totiž ve firmách lepší prostředí pro inovace a umožňuje poskytovat lepší služby zákazníkům.

Přehled nových produktů podle výrobce:

ISR G2 je nová ucelená řada routerů určených k využívání širokého spektra služeb a aplikací, jako jsou například virtuální pracoviště, mobilita, spolupráce nebo nově vznikající soubor služeb jako TelePresence, streamované video nebo digitální tabule.

• Cisco 3900 Series Integrated Services Router: Vlajková loď nového portfolia ISR G2. Jsou v nich integrovány služby bezpečnosti, přepínání, unified communications, videa, bezdrátových funkcí, optimalizace WAN a aplikací.

• Cisco 2900 Series Integrated Services Router: Tyto routery, které v portfoliu ISR G2 představují střední třídu, přináší vysokou přidanou hodnotu v podobě integrovaných služeb bezpečnosti, přepínání, unified communications, videa, aplikací a bezdrátových funkcí při zachování nákladově efektivní ochrany investic.

• Cisco 1900 Series Integrated Services Router: Cisco 1941 je kompaktní modulární router, který kromě služeb bezpečnosti, přepínání nebo bezdrátových funkcí přináší řadu možností pro připojení včetně nového standardu 802.11n.

• Cisco IOS Release 15: Nové portfolio ISR G2 obsahuje novou verzi operačního systému Cisco IOS Release 15.0(1)M, která zahrnuje rozšířené služby bezpečnosti, hlasu, správy a IP služeb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?