Hlavní navigace

Nové verze pro aplikační i desktopovou virtualizaci představil Microsoft

1. 3. 2010

Sdílet

Stejný balíček prý usnadní administrátorům také přechod na nejnovější verzi kancelářského systému Microsoft Office 2010, který bude na trhu dostupný v polovině tohoto roku.

Nástroje Desktop Optimization Pack, které zahrnují nové verze Application Virtualization (App-V 4.6) a Enterprise Desktop Virtualization (MED-V 1.0 Service Pack 1 RC), podle výrobce zajišťují kompatibilitu aplikací pro starší operační systémy s Windows 7, usnadňují distribuci nových aplikací a umožňují rychlý přesun kompletního uživatelského prostředí mezi počítači v podnikové síti.

Balíček Desktop Optimization Pack zahrnuje dle výrobce šest klíčových technologií:

• Application Virtualization umožňuje virtualizovat aplikace a transformovat je tak do centrálně spravované služby. Díky tomu lze snížit náklady na správu a nasazení aplikací, eliminovat problémy nekompatibility aplikací a zjednodušit obraz disku, který organizace používá jako výchozí pro své uživatele. Zároveň díky centrální správě omezuje výpadky a snižuje náklady na správu.

• Enterprise Desktop Virtualization umožňuje uživatelům efektivně pracovat s virtuálními stroji se systémem Windows XP nebo Windows 2000 a spouštět starší aplikace, které vyžadují tyto operační systémy nebo starší verze Internet Exploreru. Díky tomu je prý možné přejít na operační systém Windows 7 rychleji.

• Advanced Group Policy Management usnadňuje správu počítačů a aplikací v podnikovém prostředí díky jednoduchému nastavení pravidel pro různé skupiny uživatelů a jejich automatickému vynucování.

• Diagnostics and Recovery Toolset umožňuje zákazníkům rychle odhalit a opravit poškozené systémy a obnovit ztracená data.

• System Center Desktop Error Monitoring zajišťuje přehled o chybách v aplikacích a operačních systémech, které mohou ohrozit stabilitu počítačů.

• Microsoft Asset Inventory Service snižuje náklady na správu životního cyklu aplikací díky analýze a přehlednému řazení dat o používaných aplikacích. Funguje jako snadno spravovatelná hostovaná služba.

Například nástroj Application Virtualization (App-V) společně se systémem Windows 7, Windows Server 2008 R2 a sadou Office 2010 zajišťuje neomezený přístup k aplikacím a uživatelským datům z jakéhokoliv počítače, jednoduché nasazení a správu aplikací. App-V mění aplikace na virtualizované síťové služby, které jsou k dispozici na vyžádání bez nutnosti instalace, minimalizuje konflikty aplikací a umožňuje uživatelům pracovat v podstatě z libovolného umístění. Uživatelé a jejich aplikační prostředí již nejsou závislá na konkrétním počítači a stejně tak i počítače již nejsou vyhrazeny pro konkrétní uživatele. IT oddělení tak může mnohem lépe reagovat na měnící se potřeby uživatelů.

Enterprise Desktop Virtualization (MED-V 1.0 SP1) s označením Release Candidate zase přináší plnou podporu starších aplikací v prostředí Windows 7. Tam, kde nestačí funkce pro zpětnou kompatibilitu obsažené přímo ve Windows 7, umožňuje MED-V vytvoření virtuálních strojů, na kterých běží starší verze Windows nebo Internet Exploreru. Uživatelé díky této technologii mohou okamžitě začít používat Windows 7, starší aplikace se budou spouštět ve virtuálním prostředí bez toho, aby to uživatele ovlivňovalo.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?