Hlavní navigace

Nové videokamery Handycam HDR-CX520VE/505VE zvládají Full HD

10. 7. 2009

Sdílet

Nové videokamery Handycam HDR-CX520VE/505VE zvládají Full HD


Kompaktní tělo modelu CX520VE ukrývá 64 GB interní paměti, která dokáže pojmout až 26 hodin záznamu ve Full HD (32GB paměť modelu CX505VE vystačí na 13 hodin). To vše je navíc doplněno šestikanálovým prostorovým zvukem. Na dovolené nebo na výletě, kdy potřebujete více času, vložíte do kamery paměťovou kartu Memory Stick a můžete natáčet dále.

Klíčem ke kvalitnímu obrazu je dle společnosti Sony snímač s vysokým rozlišením Exmor R CMOS v obsahující  technologii ClearVid se zadním podsvícením. Ta údajně dokáže zaznamenat více světla než snímače běžných konstrukcí. Potenciál snímače Exmor R využívá nejnovější verze obrazového procesoru Sony BIONZ, který se postará o další redukci obrazového šumu a zajistí prokreslení detailů spolu s přirozenými barvami. Obrazové možnosti snímače Exmor R CMOS a procesoru BIONZ dále doplňuje objektiv Sony G.

Sony kameraKonstrukce jeho optiky obsahuje asférické čočky a sklo s extra nízkou disperzí (ED).  Tyto prvky pomáhají vykreslit ostrý a jasný obraz s vysokým kontrastem a potlačeným zkreslením barev („colour fringing“). Stejně jako u objektivů digitálních zrcadlovek řady α (alpha) je i zde použita šestilamelová irisová clona, která vytváří krásné difrakční kroužky.

Stabilizační režim „Active Mode“ snižuje podle Sony účinky pohybu kamery oproti standardnímu optickému stabilizátoru SteadyShot až desetinásobně. Kromě svislých a vodorovných pohybů stabilizátor provádí i korekci rotace kamery kolem podélné osy, takže dochází k celkovému zvýšení stability obrazu.

Funkce detekce obličeje je rozšířena o možnost výběru obličeje dotykem pro stanovení priority některého z objektů („Face Touch“). Stačí se dotknout jedné z tváří na displeji a kamera podle ní automaticky optimalizuje zaostření, vyvážení barev, expozici a nastavení detekce úsměvu. Dalším zlepšením je vyšší přesnost a rychlost automatického ostření díky novému algoritmu technologie detekce obličeje.

Vestavěný GPS přijímač uvnitř kamer CX520VE/505VE pomocí komunikace se satelitním systémem zaznamenává při cestách vaši polohu, kterou vám kamera ukáže v režimu „Map View“ na přehledném 3palcovém širokoúhlém displeji Clear Photo LCD plus. Pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser si potom doma můžete své video a fotografie prohlédnout v zeměpisné perspektivě.

Modely CX520VE/505VE dokážou automaticky  zkonvertovat prokládaný videosignál pro přehrávání ve formátu 50p (progresívní přehrávání) na 1920x1080/50p kompatibilních televizorech připojených přes HDMI. Výsledkem je plynulý a pro oko příjemný obraz jako v kině.

HDR-CX520VE/505VE je první HD flash videokamerou od Sony podporující vysokorychlostní vypalování disků pomocí volitelné mechaniky VRD¬P1 DVDirect Express. Tato vypalovací mechanika, ovládaná přímo z kompatibilních modelů videokamer Handycam, se připojí pomocí USB kabelu a stisknutím tlačítka umožní uložit natočený záznam na DVD pro archivaci nebo snadné sdílení - buď jako AVCHD disk ve vysokém rozlišení nebo standardní DVD.

Kromě modelu VRD-P1 je k dispozici i nová univerzální externí mechanika VRD-MC6 DVDirect, která dokáže spolupracovat prakticky s jakoukoli analogovou nebo digitální videokamerou, fotoaparátem nebo videorekordérem. Uložené snímky si nejprve prohlédnete na LCD displeji a pak své videoklipy, digitální fotografie nebo staré VHS kazety stisknutím tlačítka přenesete na DVD bez použití počítače.

Videokamery Handycam HDR-CX520VE/505VE Full HD Memory Stick budou k dostání od srpna 2009.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?