Hlavní navigace

EMC za více než dvě miliardy kupuje firmu Data Domain, přeplatila tak původního zájemce Netapp

11. 7. 2009

Sdílet

EMC zaplatí hotově 33,50 dolarů za jednu akcii společnosti Data Domain. Celková hodnota transakce dosáhne výše 2,1 miliardy dolarů (bez hotovosti na účtech společnosti Data Domain). EMC také oznámila, že v rámci nabídky došlo ke splnění těch podmínek, které se týkaly ukončení předchozí dohody o fůzi s NetApp.
Nová akvizice by měla být podle vedení EMC ve finančním roce 2009 pro EMC z pohledu ukazatele zisku mimo účetní standardy GAAP (non-GAAP) na akcii neutrální a ve finančním roce 2010 by měly zisky u stejného ukazatele stoupnout.
Po dokončení celé akvizice, ke kterému by mělo dojít před koncem července, pomůže Data Domain podle vedení obou firem posílit pozici společnosti EMC na trhu s diskových úložných zařízení nové generace (s přidanou inteligencí).
Joe Tucci, prezident a generální ředitel společnosti EMC, řekl: Jde o významnou akvizici jak ze strategického, tak finančního hlediska. Těšíme se na to, že spojíme Data Domain s EMC a vytvoříme tím silného hráče na poli diskových úložných zařízení. Osobně mám velké uznání pro zaměstnance, technologie a podnikání společnosti Data Domain a věřím, že se pro naše společnosti, zákazníky a partnery otevírají skvělé příležitosti.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?