Hlavní navigace

Novinky od VMwaru nabízejí mnohem detailnější správu virtualizovaných prostředí

15. 7. 2009

Sdílet

Nové produkty podle výrobce zjednodušují a automatizují klíčové procesy v IT, jako je monitoring výkonu aplikací, účtování a správa vývojových a testovacích prostředí. Software prý také přináší větší škálovatelnost virtualizovaných datových center, zvyšuje jejich produktivitu a umožňuje tak nabídnout lepší služby zákazníkům.

„Nové produkty firmám pomohou ještě více zjednodušit a automatizovat klíčové procesy správy IT," uvedl viceprezident pro produktový marketing serverové divize společnosti VMware Bogomil Balkansky. „Pokud se první vlna virtualizační revoluce soustředila především na úspory investičních nákladů, pak další vlna přináší nové možnosti správy virtualizace, které umožňují správcům IT oprostit se od rutinních činností, pracovat produktivněji a podstatně šetřit provozní náklady. S novými produkty vCenter dokážou zákazníci podstatně zefektivnit práci datových center, lépe řídit úroveň kvality služeb a získat pružnější IT infrastrukturu."
vCenter AppSpeed umožňuje monitorovat a proaktivně řídit výkon aplikací běžících na virtuálních serverech. AppSpeed poskytuje IT správcům živý pohled na výkon aplikací běžících na různých vrstvách virtuální a fyzické infrastruktury. Instalace vCenter AppSpeedu je velmi jednoduchá, nevyžaduje žádné zásahy do stávajících nastavení a požadovaný monitoring a reporty jsou k dispozici během pár minut po instalaci.
vCenter Chargeback zase pomáhá sledovat a rozdělovat náklady spojené s využíváním virtualizované infrastruktury a mapuje činnost datového centra z pohledu nákladových modelů a fixních nákladů a předává údaje k účtování. Provoz datového centra je tak lépe propojen s podnikáním firmy.
Software vCente Lab Manager byl poprvé představen v roce 2006 a jeho čtvrtá generace poskytuje IT oddělením schopnost vytvářet a spravovat interní cloudy určené pro vývoj, testování, modelování a instalaci virtualizovaného prostředí pro komplexní, mnohavrstevné aplikace. Umožňuje přiřazovat uživatelům různé přístupové role pro práci se sdílenými adresáři předkonfigurovaných prostředí mnoha virtuálních serverů a omezuje potřebu opakovaných nastavování a odinstalování systémů. Ponechává přitom IT správcům plnou kontrolu nad bezpečností a správou.

Nové funkce vCenter Lab Manager 4:
• Integrace se softwarem VMware Stage Manager, která podporuje různé případy užití, jako jsou: přenos aplikací z vývojového prostředí do produkčního; zjednodušená správa verzí; lepší prostředí pro školení, podporu a online demonstrace.
• Nová generace síťových nástrojů pro podporu týmů pracujících na mnoha instalacích velmi rozsáhlých aplikačních prostředí
• Podpora pro ESX a ESXi s více možnostmi pro správce IT při instalaci interních cloudů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?