Hlavní navigace

Novou bezdrátovou síť s garantovanou kvalitou IP spojů představila GTS Novera

27. 7. 2009

Sdílet

Určena je pro firemní zákazníky, kteří vyžadují garantované vysokorychlostní IP služby. Vývoj a implementace sítě trval jeden rok. V budoucnosti se plánuje její další rozšíření na další regiony.
Spuštěná FWA síť v licenčním pásmu 28 GHz zahrnuje celkem 18 sektorů instalovaných na osmi lokalitách v širším centru Prahy. Každý z nich pokrývá devadesátistupňovou kruhovou výseč s dosahem až dvou kilometrů. Kapacita na jeden sektor je 100 Mb/s. Technologii sítě dodala firma Hughes.
Nová síť umožňuje zákazníkům GTS Novera využívat služby s vyšší přidanou hodnotou včetně garance SLA a vysokou kapacitu připojení. Slouží nejen pro služby připojení k internetu, ale i pro nejmodernější hlasové a datové služby jako je přímé hlasové připojení nebo MPLS IP VPN síť. Využívána bude konkrétně pro služby Novera IP VPN, Novera IP komplet, Novera internet a Novera telefonní připojení.
„Naše nová bezdrátová síť zásadně navyšuje a zároveň rozšiřuje kapacitu stávající přístupové sítě v Praze. Díky nové technologii jsou naše služby dostupnější širšímu okruhu firemních zákazníků, kteří mají vysoké nároky na kvalitu datového a hlasového připojení - jejich požadavky můžeme nyní plně uspokojit," řekl Tomáš Budník, ředitel technické divize společnosti GTS Novera.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?