Hlavní navigace

Novou generaci BI softwaru Business Objects odhalila firma SAP - nabízí i funkce CEP

4. 3. 2011

Sdílet

Verze 4.0 systému Business Objects 4.0 zahrnuje nástroje pro BI (business inteligence) a EIM (enterprise information management). Kromě toho umožňuje přistupovat k tomuto systému i pomocí mobilních přístrojů jako Apple iPad, Samsung Galaxy Tab nebo RIM PlayBook (někteří analytici se domnívají, že právě tablety budou hybnou silou v adopci mobilního BI). Navíc je produkt možné nasadit ve vizualizovaných prostředích a s vyšší škálovatelností.

Klíčovou technologií pro nový Business Objects je i podpora pro CEP, jež umožňuje analyzovat transakční toky v IT systémech a vyhledávat nějaké vzorce nebo korelace, což hojně využívají zpravidla finanční instituce.  Dalšími novými funkcemi je Data Services, nabízející pokročilou integraci a konsolidaci dat, či tzv. Information Steward, jež pomáhá udržovat potřebnou kvalitu dat. Vylepšena byla podle analytiků Forresteru i integrace mezi jednotlivými moduly systému.

O reporty a zabudované dashboardy postavené právě na bázi dat z Business Objects 4.0 bude obohacena i příští verze Business Suite ERP od SAPu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality