Hlavní navigace

Novou sadu řešení BI nabízí Oracle - integruje OLAP i relační analýzy

28. 7. 2010

Sdílet

Business Intelligence 11g, škálovatelnou sadu produktů business intelligence pro zákazníky, kteří potřebují získat lepší přehled o chodu firmy a lépe sladit operace, uvedla na trh firma Oracle.

Novinka poskytuje jednotné prostředí pro přístup a analýzu dat nacházejících se v relačních, OLAP a XML zdrojích dat. Obohacuje také komfort koncového uživatele o integrovanou aplikaci na tvorbu výsledkových karet a také vylepšuje oblasti podnikového výkaznictví, vizualizací či vyhledávání.

Rozšířením možností společného modelu podnikových informací (Common Enterprise Information Model) se podle výrobce z produktu Oracle Business Intelligence 11g stalo první řešení, které na společné technologické základně sjednocuje relační OLAP (R-OLAP), multidimenzionální OLAP (M-OLAP) a podnikové výkaznictví.

Rozšířené možnosti analýz OLAP umožňují uživatelům pracovat ve společném rozhraní s hierarchickými daty uloženými v Oracle Essbase a v oblíbených relačních datových zdrojích.

Nový, integrovaný editor grafického návrhu výkazů umožňuje podnikovým uživatelům publikovat jak interaktivní webové výkazy, tak kvalitně formátované produkční výkazy.

Nedílnou součástí produktu Business Intelligence 11g je i nová aplikace Scorecard and Strategy Management, která pomůže jednotlivcům sledovat metriky a klíčové ukazatele výkonnosti (KPI) související se strategií a cíli organizace.

Funkce Action Framework zase umožňuje uživatelům přímo z panelu zahájit akci, například podnikový proces nebo webovou službu. Koncoví uživatelé jsou informováni o výjimkách a událostech, mohou své postřehy v reálném čase sdílet a diskutovat o nich, poznámky a vlákna diskuzí mohou ukládat pomocí zabudovaných notifikačních vlastností a integrace s produktem Oracle WebCenter Suite 11g.

Nová integrace s aplikací Oracle Secure Enterprise Search také dovoluje příležitostným uživatelům rychle a snadno nalézt relevantní výkazy, pohledy a metriky v rámci výkazů, přičemž jsou respektovány přístupové a bezpečnostní parametry definované v Oracle Business Intelligence 11g.

Přidání produktu Oracle Hyperion Financial Management jako podporovaného zdroje dat a vylepšená podpora Oracle Essbase rozšiřuje integraci se systémem Oracle Enterprise Performance Management (EPM).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?