Hlavní navigace

Nový 24portový přepínač „Smart“ nabízí TP-Link

31. 10. 2012

Sdílet

TL-SG2424

Společnost TP-Likn uvádí na tuzemský trh nový přepínač TL-SG2424 s 24 gigabitovými porty RJ45 a 4 porty SFP. Model je zástupcem nové řady Smart Switch, která plně nahrazuje starší přepínače z řady Web.

Novinka pracuje na druhé síťové vrstvě a nabízí pokročilé funkce pro zabezpečení dat a řízení provozu v síti. Oproti starším zařízením přináší řadu užitečných funkcí, například snooping IGMP pro ochranu multicastového provozu, protokol STP pro zajištění bezsmyčkové topologie či nastavení priority provozu pomocí architektury DSCP.

Přepínač TL-SG2424 vyniká výborným poměrem ceny k nabízeným funkcím a své uplatnění najde především v malých a středních podnicích. Firemní síť navíc dokáže ochránit proti broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím a útokům typu DoS.

Široké portfolio funkcí na druhé síťové vrstvě
Model TL-SG2424 disponuje rozsáhlou paletou funkcí na druhé síťové vrstvě a poradí si rovněž s virtuálními sítěmi (VLAN), zrcadlením portů, agregací linek pro vyšší přenosovou rychlost, protokolem 802.3x pro kontrolu toku dat a dalšími technologiemi.

Správce sítě potěší schopnost detekce zpětných smyček v síti, diagnostika kabelů a IGMP snooping pro inteligentní přeposílání multicastového provozu. IGMP throttling a filtering zase brání neautorizovaným uživatelům přistoupit k multicastovému provozu.

Pokročilé řízení provozu a snadná správa
Firemní sítě jsou stále pod větším tlakem, a to kvůli nutnosti současného přenosu audia, videa a dat. Pro plynulý provoz všech těchto služeb umožňuje přepínač TL-SG2424 nastavit pokročilé politiky pro řízení provozu (QoS). Prioritu může správce určit prostřednictvím portu na přepínači nebo pokročilejším způsobem na základě protokolu 802.1P a architektury DSCP.

Klíčové vlastnosti

  • Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, a to včetně podpory VLAN
  • Až 4 000 sítí VLAN
  • Agregace linek pro vyšší propustnost
  • Podpora protokolů STP/RSTP/MSTP k redukci smyček v síti
  • Pokročilé funkce pro řízení provozu (QoS)
  • Nastavení priority provozu dle 802.1P a DSCP
  • Snooping IGMP pro inteligentní multicast
  • Ochrana proti broadcastovým, multicastovým a unicastovým bouřím
  • Konfigurace pomocí webového rozhraní, příkazového řádku a SNMPv1/v2v/v3
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?