Hlavní navigace

Nový operační systém iOS 4.1 pro zařízení Apple konečně ke stažení

10. 9. 2010

Sdílet

Steve Jobbs, CEO společnosti Apple, minulý týden veřejnosti představil dlouho očekávanou verzi operačního systému iOS 4.1. Hned v úvodu obecenstvo ujistil, že se vývojáři zaměřili na odstranění chyb, na které majitelé iPhonů a iPodů společnost Apple upozornili. Jedná se především o vylepšení funkčnosti bluetooth adaptéru, opravu nekorektního chování distančního čidla nebo odstranění vad způsobujících zpomalené chování iOS 4, jež zaznamenali uživatelé starších iPhonů 3G.

Co se týká nových funkcí, nadcházejícím standardem operačních systémů iOS se stala fotografická funkce HDR (z angl. High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah), která se postará o trojité zachycení každého snímku při různých expozicích a výsledné kombinace jejich nejlepších částí. Zůstaneme-li v oblasti multimédií, můžete se těšit na nově zabudovanou funkci umožňující upload HD videí přes Wi-Fi na servery provozující streamovaný obsah (např. YouTube).

Notoričtí hráči jistě ocení službu Game Center s podporou multiplayerového hraní. Vyzvat tak můžete buď kamaráda, nebo neznámého hráče, kterého Game Center dokáže vybrat na základě srovnání dosaženého skóre / schopností.

Další novinka se týká televizního obsahu. Uživatelé získají možnost dočasně si ke zhlédnutí zapůjčit televizní pořad dané televizní stanice, nicméně tato služba je zatím dostupná pouze v USA.

Nový iOS 4.1 můžete od této středy stahovat prostřednictvím iTunes, přičemž mezi podporovaná zařízení spadá iPhone 4, 3GS a 3G (kterého se týká především navýšení provozního výkonu, většina dalších funkcí nebude dostupná) a iPod Touch 2. generace a novější.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?