Hlavní navigace

Nový router TP-Link, bez Wi-Fi 6

23. 9. 2021

Sdílet


Autor: TP-Link

TP-Link představil novou verzi bezdrátového routeru Archer C6 s novým firmwarem a designem. Podporuje standard 802.11ac a maximální rychlost přenosu dat do 1 200 Mbps. Wi-Fi 5 podle výrobce ještě neřeklo poslední slovo, a je zajímavé ať už z hlediska ceny, tak i inovovaných funkcionalit.

Z rychlosti 1200 Mbps dosahuje novinka celkem 867 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén i jedné anténě interní je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální.

Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete dělat méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či surfování na webu, v 5GHz pásmu hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Antény rozšiřují stabilní bezdrátový signál i tam, kde ho bylo dříve nutné posilovat jinak, ať už dalšími přístupovými body nebo powerline adaptéry; ať už na terasu před domem nebo třeba do podkroví. Pokrytí signálem ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz eliminuje „mrtvé zóny“ mnohem lépe a efektivněji, než je tomu u starších modelů.

Router TP-Link Archer C6 dokáže fungovat i v režimu přístupového bodu (access point či AP), čímž můžete ještě dále rozšířit stávající síť – například posílit připojení na terase.

Vyšší efektivitu připojení si berou na starosti i další podporované technologie, jako je MU-MIMO, která zvyšuje rychlost, datovou propustnost i výkon. Díky MU-MIMO může router obsluhovat více zařízení současně bez kompromisů v rychlosti a stabilitě připojení.

Samozřejmostí je však i alternativní možnost připojení koncových zařízení po kabelu. Jde například o stolní počítače, NAS zařízení nebo chytré televize, které nutně nemusejí disponovat Wi-Fi modulem. Součástí routeru Archer C6 jsou čtyři gigabitové porty LAN a jeden port WAN.

Již samozřejmostí je možnost snadného nastavení pomocí mobilní aplikace TP-Link Tether, jež je dostupná pro platformy Android i iOS. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?