Hlavní navigace

Nový software pro fotoaparáty Sony NEX umožní fotografovat ve 3D

2. 7. 2010

Sdílet

Nový firmware určený pro přístroje Sony NEX-5 a NEX-3, vybavené výměnnými objektivy, umožňuje fotografování ve 3D. Majitelé těchto fotoaparátů si mohou software zdarma stáhnout ze stránek zákaznické a technické podpory Sony Europe z webové adresy http://support.sony-europe.com/dime/DSLR/DSLR.aspx. Kromě řady vylepšení obsahuje firmware především funkci 3D Sweep Panorama. Tento program slouží k vytváření  panoramatických záběrů ve 3D.

Stačí podržet spoušť a současně pohybovat fotoaparátem z jedné strany na druhou (tzv. paning). Během pohybu přístroje NEX-5 i NEX-3 vyfotografují a uloží sérii snímků a následně je zkombinují do jediného panoramatického záběru, který si automaticky ukládá i hloubku obrazu. Širokoúhlé fotografie pořízené s funkcí Sweep Panorama lze později obdivovat v prostorové perspektivě 3D po propojení fotoaparátu s 3D televizí.

Nová verze firmwaru pro přístroje typu NEX-5 a NEX-3 ale obsahuje i řadu dalších vylepšení, která zahrnují:

•    zlepšení „běžného“ 2D panoramatického snímání se Sweep Panorama;
•    snížení spotřeby energie při vypínání fotoaparátu;
•    rychlejší náběh přístroje ve ztížených světelných podmínkách.

Tato aktualizace je nutná jen v případě, že fotoaparáty Sony NEX-5 a NEX-3 mají nainstalovaný firmware verze 01. Přístroje prodávané s verzí 02 a vyšší už tato vylepšení obsahují. Majitelé fotoaparátů si mohou najít svou verzi operačního programu v menu pod položkami „set-up“ a „version“. Všichni, kdo si u Sony přístroje on-line zaregistrovali, budou o možnosti instalace funkcí informováni prostřednictvím elektronické pošty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?