Hlavní navigace

O2 masivně rozšiřuje pokrytí 3G sítí

18. 8. 2010

Sdílet

Telekomunikační společnost O2 ve své tiskové zprávě uvádí, že si ode dneška budou moci služby mobilní datové sítě 3G vychutnat obyvatelé Chrudimi, Havlíčkova Brodu, Tábora, Mostu, Mladé Boleslavi a Třince. Vysokorychlostního internetu by se měli poté do konce října dočkat také zákazníci z dalších 37 větších českých měst. Jejich celý seznam si můžete prohlédnout zde.

Náskok před konkurenčními operátory zdůraznil ředitel segmentu pro mobilní hlas a data společnosti Telefónica O2 Czech Republic Petr Matějovský slovy: "Do konce října rychlý mobilní internet dopřejeme obyvatelům dalších 37 měst. Celkem tak budeme pokrývat signálem 3G 69 českých měst, což je 40 % populace. Jsme tedy nadále jedničkou v 3G pokrývání."

O2 nezahálí ani v oblasti marketingu, od pondělka se chystá spustit svou letošní největší reklamní kampaň s názvem Chytrá síť. Prostřednictvím dvou televizních spotů budou potenciální zákazníci informováni o výhodách internetu v mobilu a mobilního internetu. "Chytrá síť", neboli datová síť UMTS, bude představena jako užitečný prostředek pro plnohodnotné využití internetu na cestách ve smartphonech a noteboocích.

Co se ostatních operátorů týče, T-mobile plánuje rozšířit pokrytí z aktuálních desíti na třicet českých měst a Vodafone údajně svoji 3G síť nabídne obyvatelům až šedesáti měst a obcí, přičemž do konce září by měl být 3G signál britského operátora dostupný v pěti krajských metropolích.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?