Hlavní navigace

O2 nabízí mobilní internet bez závazků

20. 5. 2010

Sdílet

Telefónica O2 začala nabízet zákazníkům mobilní internet bez nutnosti podepsání smlouvy či placení paušálu. Nově si stačí předplatit den surfování. Mobilní operátor se tak snaží přimět další uživatele k vyzkoušení mobilního internetu, především pak stále se rozšiřující 3G sítě.

"V souvislosti s rozšiřováním pokrytí 3G mobilní sítí pro rychlý přenos dat přicházejí také nové produkty. Zaměřili jsme se na zákazníky, kteří se připojují nepravidelně nebo s internetem začínají. Se službou O2 Předplacený mobilní internet mohou nyní za příznivou cenu surfovat a stahovat data kdekoli a kdykoli. V současné době běží služba v pilotním provozu, ostrý provoz bude spuštěn 1. června 2010," popsal situaci Petr Matějovský, ředitel segmentu mobilní hlas a data společnosti Telefónica O2.

Služba O2 Předplacený mobilní internet umožňuje zákazníkům svobodný přístup k internetu bez nutnosti vázat se smlouvou a pravidelným paušálem. Je dostupná ve čtyřech variantách podle počtu zakoupených denních balíčků. Denní balíčky se skládají z 24 hodinových bloků, které zákazník může čerpat kdykoliv během 2 měsíců od data jejich aktivace. V rámci jednoho bloku se pak může libovolně připojovat a odpojovat. Během tohoto intervalu má zákazník k dispozici 500 MB dat (FUP).
Cenové varianty jednotlivých denních balíčků:
1 den     50 Kč
5x 1 den     200 Kč
10x 1 den   350 Kč
30x 1 den     900 Kč

Zákazníci si mohou předplacený mobilní internet pořídit dvěma způsoby. První z nich tvoří ředplacená SIM karta s 5 týdny internetu zdarma v kombinaci s USB modemem Huawei E1750. Zákazník ji pořídí za cenu 995 Kč. O2 Mobilní internet sadu je možné zakoupit prostřednictvím všech O2 prodejních kanálů. Instalace služby je velmi jednoduchá. Stačí vsunout modem do USB portu počítače, který sám spustí průvodce instalací. Pak již stačí kliknout na ikonu O2 průvodce připojením.

Druhým způsobem je pak předplacená datová karta, kterou mohou zákazníci pořídit i samostatně, a to za cenu 95 Kč. K dispozici je na značkových O2 prodejnách. Její součástí je kredit v hodnotě 50 Kč, odpovídající jednomu dni připojení zdarma. Karta může být vložena také do notebooku s integrovaným 3G modemem.

Období bezplatného internetu vždy začíná předaktivovaným týdnem zdarma, podmínkou čerpání dalšího období je registrace na speciálních webových stránkách www.o2pripojse.cz. Tento web zákazníkům slouží také pro nákup denních balíčků, přehled o čerpání služeb a pro dobíjení kreditu. Veškeré potřebné informace zobrazí jen při připojení přes SIM kartu O2. Zákazník si webovou adresu nemusí pamatovat, otevírá se automaticky po připojení k internetu.
Kartu lze dobíjet standardními způsoby prostřednictvím bankomatů, internetového bankovnictví nebo Sazka terminálů. Dobíjecí kód zákazník zadává na www.o2pripojse.cz. Po prvním dobití má možnost zpřístupnit si na kartě také hlasové služby.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?