Hlavní navigace

Obama v Číně: Twitter nepoužívám, ale cenzurovat ho je špatné

16. 11. 2009

Sdílet

Obama v Číně kritizoval cenzuru internetu

Americký prezident Barack Obama se během své návštěvy Číny překvapivě ostře vyjádřil proti cenzuře internetu. Udělal tak během diskuze s čínskými studenty na univerzitě v Šanghaji za přítomnosti amerického velvyslance Jona Huntsmana. Přepis konverzace Baracka Obamy přinesla agentura Reuters.

"Vždy jsem byl nadšeným stoupencem internetu. Jsem také důsledným odpůrcem cenzury," reagoval Barack Obama na otázku, zda by v zemi s 250 miliony uživateli internetu "měl být svobodně užíván Twitter". "Uznávám, že různé země mají různé tradice. Řeknu vám, že ve Spojených státech je neomezený přístup na internet zdrojem síly, a myslím, že tento zdroj by se měl podporovat," pokračoval ve stejném duchu americký prezident.

Zároveň však přišel s poměrně šokujícím prohlášením, když řekl, že nikdy nepoužíval společenskou síť Twitter. Ta byla přitom silně využívána při propagaci jeho loňské volební kampaně. "Nikdy jsem nepoužíval Twitter. Vypozoroval jsem, že mladí lidé s ním tráví spoustu času. Mám ale dost neohrabané prsty, abych všechno vyťukal na telefonu," prohlásil Obama.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?