Hlavní navigace

Oblíbená místa celebrit na Mapách Google

17. 7. 2009

Sdílet

Oblíbená místa celebrit na Mapách GoogleTento projekt je součástí služby Mapy Google a jeho cílem je upozornit na zajímavá místa, zařízení nebo organizace, které lze na internetu najít. Na těchto mapách najdete doporučení od místních odborníků a celebrit na nejlepší restaurace, obchody, muzea a další místa v různých zemích světa, mimo jiné i v České republice.

Aplikace „Oblíbená místa“ na adrese www.google.cz/favouriteplaces chce kromě jiného ukázat, že web je místem, kde lidé mohou snadno vyhledávat a nacházet potřebné lokální informace. Google uvádí, že lidé utratí až 80% příjmů právě za nákupy v okolí přibližně 16 kilometrů od domova.  Firmy a organizace navíc uvidí, že internet dává možnost prezentace a zviditelnění každému, a to bez ohledu na jejich velikost. Až 80% uživatelů hledá firmy na internetu, ale pouze 44% firem je online. 

Projekt se týká velkých světových měst jako Londýn, Madrid, Paříž, Moskva, mezi něž se dostala i stověžatá Praha. Svá oblíbená místa v Praze doporučilo přes tucet českých osobností, mezi nimi například topmodelka Tereza Maxová, populární zpěváci Tomáš Klus nebo Marek Ztracený.

O svá oblíbená místa se podělilo zhruba 200 odborníků a populárních osobností z měst po celém světě. Uživatelé tak najdou tipy od lidí jako: Al Gore (bývalý americký viceprezident), Ken Livingstone (bývalý starosta Londýna), Paulo Coelho (známý spisovatel), Jean-Michel Cousteau (badatel a průzkumník oceánů) nebo t.A.T.u (populární ruské pěvecké duo). Každá z těchto osobností poskytla vlastní pohled na známá místa a výsledkem je nová kolekce zajímavých map, které budou k dispozici uživatelům.

V současné době registruje Google již více než 9 miliónů map, které si uživatelé sami vytvořili v aplikaci Moje Mapy. Tento nástroj umožňuje mapy nejen vytvářet a upravovat, ale také přidávat různé obrázky či videa.

Služba Oblíbená místa bude k dispozici i pro mobilní verzi Map Google (iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile a Symbian S60). Díky tomu se mohou uživatelé inspirovat oblíbeným místem některé celebrity, přestože jsou zrovna venku a k dispozici mají pouze mobilní telefon.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?